Historie - Porta

Historie

Jacek Sarnowski, zakladatel firmy PORTA, pochází z rodiny kde je řemeslo tradicí. Otec ho vždy učil, že pokud má něčeho dosáhnout, musí se o to sám přičinit. Když jako dítě v obchodě za výkladní skříní uviděl stříbrnou pistolku - hračku Colt, toužil ho mít a přenést se do doby westernu. Ačkoliv hračka byla drahá, podařilo se mu na ni nastřádat peníze, a tak po koupi vysněné hračky splnil si svůj sen. Nejdůležitější na tom bylo nikoliv to, že vysněnou věc vlastnil, ale to, že došel ke svému cíli. A tak vlastně ta vlastnost ve spojení se zájmem tvořit, s neustálou potřebou rozvoje, mu umožnila vytvořit firmu, které je dnes lídrem na polském trhu dveří.

1992

Když se Jacek Sarnowski vrátil z cest po Francii, měl už obchodní zkušenosti a hlavu plnou nápadů a inspirace. Věděl, že domov je to nejdůležitější pro každého člověka, to bezpečí, které mu přínáší klid. A každý dům se začíná ode dveří. Ta představa ho posunula až k rozhodnutí založit firmu PORTA. V roce 1992 v prvním závodě v Bolševu, v okrese Vejcherovo pracovalo na samém počátku méně než 10 lidí. Dnes je to hlavní sídlo firmy a oddělení PORTA KMI Poland Východ.

2000

Zakladatel firmy, Jacek Sarnowski tvrdí, že úspěch není jen a pouze dílem štěstí a náhody. Důležitý je otevřený úsudek, obchodní nápad, investování do lidí a důraz na kvalitu. Novátorský vstup do byznysu se rychle vyplatil a v roce 2000 vznikla na svoji dobu moderní továrna dřevěných zárubní v Elku - Porta KMI System.

2001

Produkty naší firmy si začali čím dál rychleji získávat důvěru na trhu. Technologie výroby byla stále zdokonalována, a společnost intenzivně investovala do vybavení nové haly. Ani ne rok po otevření první pobočky v Elku tam vznikl druhý výrobní závod PORTA KMI Metal vyrábějící kovové zárubně. V květnu v roce 2001 se ke Skupině PORTA připojila také nová pobočka PORTA KMI Fornir w Suvalkách., zpracovávající přírodní dýhu.

2003

Poctivost a pracovitost lidí, kteří dohromady tvoří úspěch firmy, je pilířem stabilního rozvoje. V červnu v roce 2003 v oblasti Arad v Rumunsku vznikla PORTA KMI Romania, která o 2 roky později slavnostně otevřela svoji první výrobní fabriku. Nedosáhli bychom toho bez našich pracovníků.

2009

Moderní a automatická technologie výroby byla pro nás vždy důležitá. Díky ní můžeme nabídnout nejen široký sortiment, ale také možností nabídnout realizaci co nejvíce atypických objednávek. V listopadu roku 2009 vzniklo nové oddělení zárubní PORTA KMI Fornir v Suvalkách a my jsme mohli ještě víc rozvinout svůj potenciál.

2011

Od začátku existence firmy se nám pozitivně zúročuje jak držení kroku se světovými trendy, tak i neustálý dialog s polskými spotřebiteli a partnery. I proto v roce 2011 vznikl blogporta.pl – portál pro všechny, kteří hledají více informací o dveřích, hledají inspiraci a konkrétní rady, které do jasnějšího světla uvádějí konkrétní techické záležitosti. Pro profesionály a řemeslníky jsme zase vytvořili portál dobrymontażysta.pl, který je nejen a pouze solidním zdrojem informací o všech našich produktech, ale také prostředkem k výměně praktických znalostí.

2015

Dnes PORTA znamená 5 výrobních závodů vyrábějících dveře, které si měsíčně vybere na 20 000 majitelů domů a bytů. Zaměstnáváme 1600 pracovníků, bez kterých by se úspěch firmy nikdy nedostavil. Naše společnost se rozvíjí díky inovativním nápadům, inspiracím a změnám. Neustále hledáme nová řešení pro dveře, které jsou srdcem každého vysněného domu - věříme, že je ještě hodně před námi. Investujeme do naší skupiny, ale zároveň nezapomínáme na pokolení mladých polských projektantů. V soutěži Porta BY ME mohou předvést svoji kreativitu a svěží pohled na dnešní svět. Jacek Sarnowski snil o profesi architekta, vždy ho uspokojovalo kreativní tvoření nových věcí. Architektem se nestal, ale podařilo se mu vybudovat společnost, která má stabilní základy a perspektivu dalšího rozvoje v budoucnosti.